Odtü Bizim Caz Etkinliği Başlıyor

Okuyucularımız ve Ankaralılar hatırlayacaktır, ODTÜ Caz Topluluğu, en son 13-14 Nisan 2023 tarihlerinde Blues Caz Günleri etkinliğini düzenlemişti. İki gün boyunca Mimarlık Amfisi sahnesi, çoğunluğu Ankara ile ilişkili profesyonel müzisyenleri ve grupları ağırlamıştı. Konserlere katılmış, içerik tatmini ve organizasyonel bütünlük sunan bu festivali büyük keyifle seyretmiştik.

ODTÜ Caz Topluluğu şimdi de, bu yıl birincisini düzenleyeceği yeni bir etkinlik ile üniversite gençliğini iyi müzikle bir araya getiriyor. Bizim Caz Etkinliği, 7 Haziran Çarşamba günü, 100. Yıl Tünel’de gerçekleşecek. Gün batımında başlayıp gece sonuna kadar sürecek olan etkinlikte, topluluğun eski/yeni üyelerinden oluşan birbirinden keyifli 4 farklı ekip sahnede olacak.

Üyeleri için müzik yapabilecekleri, farklı sanatçıları dinleyip tanışabilecekleri, kendilerini her anlamda geliştirebilecekleri bir ortam sunmayı hedefleyen Topluluk, Bizim Caz Etkinliği ile hedeflerine ulaşmadaki başarısını da göz önüne koymuş olacak.

Birincisi gerçekleşecek olan bu etkinliğin uzun yıllar devam etmesini ve ODTÜ’nün gelenek zincirine eklenmesini dileriz.

■ Porphyrios

Porphyrios, geçen dönemin Kasım ayında trio olarak temeli atılmış, mart ayında gruba trompet ve synth eklenmesiyle şu anki halini almış yeni bir funk-fusion grubu. Grup, çeşitli müzik türlerinden parçaları kendi yorumlarıyla çalarak etkinliğe enerjik bir başlangıç yapacak.

■ GES Experience

GES Experience, ODTÜ Caz Topluluğu sayesinde bir araya gelmiş, birlikte bolca müzik yapma ve gelişme fırsatını yakalamış müzisyenlerden oluşuyor. Vazgeçilmezleri olan swing ve bossa ritimleri eşliğinde, sevdikleri caz standartlarından oluşan repertuarı yorumlayacak.

■ Enişte

Enişte, birbiriyle uzun süredir müzik yapan müzisyenlerin “Ya bir grubumuz olsun bizim de” hevesiyle ilk defa 2022 ODTÜ Caz Topluluğu Şenlik Sahnesi için kurduğu akrabasal bir oluşum. Yola caz soundu ile neosoul ve funk tarzında müzik yaparak çıkmış olan ekip, ilerleyen zamanlarda kendi soundları ile yorumladıkları pop müziği parçalarını da repertuarına eklemiş.

■ Projektiles

Projektiles, 5 genç müzisyenin kendi türlerini ararken ortaya çıkardıkları sesler üzerine kurulan bir grup. Tüm üyelerinin ODTÜ Caz Topluluğu ile bağlantıları olan ekip, geçtiğimiz haftalarda İstanbul Caz Festivali kapsamındaki 2023 Genç Caz+ Konserine katılmaya da hak kazandı. Caz-funk türlerinin rock müzik ve yerel ezgilerle de birleştiği beste ve parçalarıyla Projektiles, etkinliği kapatacak.

Turgay Yalçın

Yayın Yönetmeni. Müziksever. Yazar. Radyo Programcısı.

Turgay Yalçın 'in 124 yazısı var ve artmaya devam ediyor.. Turgay Yalçın ait tüm yazıları gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir