Timuçin Şahin’s Flow State Borusan Müzik Evi’nde

Mart ayı Borusan Sanat çatısı altında gerçekleşecek konserlerin gelirleri afet bölgesindeki ihtiyaçlar doğrultusunda bağışlanıyor.

Bu konserler arasında radarımıza takılanlardan en kıymetlisi Timuçin Şahin’s Flow State. Yakın bir dönemde Kalan Müzik etiketiyle raflarda yerini alan Funk Poems For ‘Bird’ albümünü canlı icra etmek için 11 Mart Cumartesi akşamı saat 21.00’de Borusan Müzik Evi sahnesine konuk oluyor. Şahin’e, birlikte inanılmaz iyi groove eden üçlü Sean Rickman, Cory Smythe ve Reggie Washington eşlik ediyor. 

Yazarımız Turgay Yalçın’ın Yılın Caz Albümleri listesinde yer verdiği yazısındaki sözlerine burada yer vermek isterim: “Timuçin Şahin’in Charlie Parker’ın müzikal ve entelektüel mirasından hareketle yazdığı şiirler, tribute albümlerinin arkeolog bakışının ya da idolleştirme yaklaşımının bir hayli ötesinde ele alınmış. Ritmik yoğunluğu öne çıkaran, bugünün armonik/melodik algısı ile işlenmiş, Parker yaşıyor olsaydı yapabileceklerini hayal ederek onun mirasını ileriye taşıyan, bir anlamda geleceği keşfetmeye adanmış bir albüm.

Sesin zamanla oynadığı çapraşık sarmal ve akıcı oyunlarına tanıklık etmek isteyen açık fikirli bir çift kulağınız varsa Timuçin Şahin’s Flow State’in konserleri ile kendinize eşsiz bir deneyim armağan ederken depremzedeler için dayanışma zincirine bir halka da siz ilave edebilirsiniz. 

Timuçin Şahin Trio 9 Mart akşamı saat 20.30 ‘da Ankara Samm’s Bistro’da ve 10 Mart akşamı Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi Küçük Salon İzmir’de sahne aldıktan sonra 11 Mart akşamı Borusan Müzik Evi sahnesinde performans gerçekleştirecek.

Borusan Sanat konserine bilet almak için BURAYI ziyaret edin.

İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi Küçük Salon’daki konser için iletişim detayı BURADA.

Ankara Samms Bistro’daki konser için iletişim detayı ise BURADA.

Burak Sülünbaz

Co-Founder, Jazz Writer // Kurucu Ortak, Caz Yazarı

Burak Sülünbaz 'in 171 yazısı var ve artmaya devam ediyor.. Burak Sülünbaz ait tüm yazıları gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir