Miles Davis Electric Band ve Yıldızlar Geçidi

Vince Wilburn Jr. liderliğindeki MEB (eski adıyla Miles Electric Band), Miles Davis’ten ilham alan müzisyenlerden oluşan, ilerici, belki de tarzına post caz denecek nitelikte bir müzik topluluğu olarak kuruldu. Bir önemli detay da Vince Wilburn Jr.‘ın, Miles’ın öz yeğeni olması. Vince, Miles ile turneye çıkmış başarılı bir müzisyen. Daha önce hiç yayınlanmamış Miles Davis stüdyo kayıtlarından oluşan That You Not Dare To Forget albümü Legacy Recordings etiketi ile Record Store Day için 22 Nisan 2023 tarihinde piyasaya sürüldü.

Miles Davis hayranı, davulcu Lenny White ve Vince Wilburn Jr. tarafından projelendirilen albümde Ron Carter, Marcus Miller, Stanley Clarke, Donald Harrison, Darryl Jones, Vernon Reid ve John Scofield gibi müzik efsaneleri yer alıyor ve beş parçadan ikisi Miles Davis’in kendisinin yayınlanmamış trompet performanslarını içeriyor.

Ayrıca albüm, ünlü trompetçi Wallace Roney ve klavyeli çalgılar ustası Bernard Wright‘ın anısına ithaf edildi. Kapak ise, Miles Davis’in ressam ortağı ve Miles Davis resimleri çizen, ressam Mikel Elam‘ın orijinal bir işi. Opak pembe vinil üzerine basılmış olan bu kapak Miles Davis’in çizimlerini de çağrıştırmakta.

Keyifli dinlemeler.

Mine Gürevin

Yeme içme kültürüne düşkün bir matematikçi. Fermantasyon etkisinde müzik yazıları üretmeyi seviyor.

Mine Gürevin 'in 55 yazısı var ve artmaya devam ediyor.. Mine Gürevin ait tüm yazıları gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir