The Baylor Project İlk Defa İstanbul’da

Jean Baylor ve Marcus Baylor’un yarattığı ve aralarında En İyi Geleneksel R&B Performans, En İyi Caz Vokal  ve En İyi Caz Doğaçlama dalında Grammy adaylıkları bulunan The Baylor Project, Türkiye’de ilk defa 5 Mayıs akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu sahnesinde olacak.

Caz vokalist Jean Baylor ve davulda eşi Marcus Baylor’a piyanist Terry Brewer ile birlikte Ameen Saleem ve tenor saksofonda Keith Loftis eşlik ediyor. 

Yurt dışı kaynaklı caz mecralarında ve programlarda The Baylor Project ismi dikkatimi çekmişti. CRR Programı açıklandığında programda yer aldıklarını fark ettiğimde ise ülkemizdeki caz severler adına çok sevindim. Güncel caz projelerini bu örnekte olduğu gibi sıcağı sıcağına takip edebilme şansı yakaladığımız için şanslıyız.

Ekip ülkemizde henüz yeni yeni tanınıyor olsa da dünyada prestijli salonları dolduran kaliteli bir caz topluluğu olarak biliniyor. Onları kariyerlerinin ilk parlama noktalarında ülkemizde izleyebilmek büyük şans olacak.

İster binlerce konser müdavimi için birinci sınıf bir festivalde performans sergiliyor olsunlar, isterse ufacık bir kulüpte bir avuç, dikkatli seyirci için, bu müzikle kalplerini buluşturmuş ruh ikizlerinin hem canlandırıcı hem de yatıştırıcı bir gösteri sergiledikleri biliniyor. Kilise müziği geleneğinden gelen ve babaları papaz olan Marcus ve Jean, müziğin yüce, onarıcı gücünü ilk elden gördüler ve bu zengin yaşam deneyimi, seyircilerin genellikle aile gibi hissederek ayrıldıkları muhteşem canlı şovlarında ortaya çıkıyorlar.

The Baylor Project’in müziğine kulak verdiğimde aklımda oluşanlardan bir tanım yapmak istersem; oldukça lirik karakterde bestelenmiş müziklerin, hassasiyet ve ustalıkla icra edildiğini duyuyoruz. Bu nefes alan ve kalple duyumsanan müzikleri dinlemek için 5 Mayıs akşamı Cemal Reşit Rey Konser salonunda olmanızı tavsiye ederim

Konsere bilet almak için link BURADA.

Burak Sülünbaz

Co-Founder, Jazz Writer // Kurucu Ortak, Caz Yazarı

Burak Sülünbaz 'in 145 yazısı var ve artmaya devam ediyor.. Burak Sülünbaz ait tüm yazıları gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir