Sam Levin Trio – Another Brooklyn (Self-released, 2022)

Kaliforniyalı davulcu Sam Levin’in pandemi sürecinde Polonya’ya taşınmasının bir belgesi sayılabilir bu albüm. Pandemi sırasında Tychy’ye taşınan Levin, Katowice’deki yerel caz sahnesini keşfetmiş, bu da bu üçlünün kurulması ve bu oluşumun ilk albümü olan Another Brooklyn‘in kaydedilmesiyle sonuçlanmış.

Grup, Sam Levin (davul), Jakub Mizeracki (gitar) ve Mateusz Szewczyk‘ten (kontrbas) oluşuyor. 

Albümün tamamı Silezya’da biçimlenmiş ve kaydedilmiş. Sam Levin albümün büyülü ve ışıltılı atmosferinin kaynakların söz açarken; ‘Dünyanın New York’tan daha yavaş bir köşesinde bulunan küçük kasabamızın sakin hayatı, bu albümün müziğini geliştirmek için mükemmel koşulları sağladı. Polonya’yı evim gibi hissettiren ve bu albümün yapılmasına doğrudan veya dolaylı olarak katkıda bulunanlara minnettarım,’ diyor.

Albüm, rock müzikten ilham alırken modern caz akımının bir parçası olmayı da hedefliyor. Üçlü bu mütevazı albümlerinde doğaçlamayı başköşeye oturtmayı da ihmal etmiyorlar. Gitarın hayli baskın bir biçimde albümü sürüklediğini ama üç müzisyenin de kendilerini ifade etmek için eşit alana sahip olduklarını söyleyebilirim. Üç müzisyen de mükemmel bir tekniğe ve sınırsız hayal gücüne sahipler. Another Brooklyn koyu ve neşeli olmayı aynı anda becerebilen hayli ‘taşralı’ ama büyülü bir tarza sahip.

Turgay Kantürk

    Şair, yazar, tiyatro yönetmeni, oyuncu.

    Turgay Kantürk 'in 57 yazısı var ve artmaya devam ediyor.. Turgay Kantürk ait tüm yazıları gör

    Avatar photo

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir