Helen Sung With Marquis Hill – Everybody’s Waltz ‎(2023)

ENGLISH IS HERE.

Eşsiz piyanist Helen Sung‘ın 2021’de JMI Recordings tarafından plak formatında yayınlanmış albümü Everybody’s Waltz, 23 Haziran’da müzik platformlarındaki yerini aldı. Trompetçi Marquis Hill ile düet olarak kaydedilmiş albüm, Elvis Presley’in 1961 tarihli hit şarkısı I Can’t Help Falling In Love hariç, Sung’ın, bir insan yaşamının evrelerinden esinlenerek yaptığı bestelerinden oluşuyor.

Küçük yaşta başladığı klasik piyano eğitiminin biçimlediği ve yirmilerinde caza meğil etmesiyle özgürleşen hayranlık uyandırıcı tekniği, şaşırtıcı akor çeşitlemeleri ve akıcı, kararlı çalış şekli ile Helen Sung, doğaçlama sanatının günümüzdeki önemli piyanistleri arasında sayılıyor.

Genç kuşağın yıldızı parlayan trompetçisi Marquis Hill, Sung’ın gösterişli cümlelerinin çevresinde tutumlu bir tavır sergiliyor, aşırı süslemeden kaçınarak ve kendinden emin bir üslupla çalıyor.

35 dakika süren albüm boyunca, oda müziği sadeliği ve doğrudanlığında çerçeveledikleri anlatılarını, etkileyici bir uyumla ve ustalara özgü hitabetle icra ediyorlar.

Everybody’s Waltz, her dinleyişte yeni keşifler sunan ve her anının tadı çıkarılarak dinlenmesi gerekenlerden.

*

Waltz With Helen

The unique pianist Helen Sung‘s album Everybody’s Waltz, released on vinyl by JMI Recordings in 2021, took its place on music platforms on June 23. Recorded as a duet with trumpet player Marquis Hill, the album consists of Sung’s compositions inspired by the stages of a human life, with the exception of Elvis Presley’s 1961 hit song I Can’t Help Falling In Love.

Helen Sung is considered one of the most important pianists of the art of improvisation, with her admirable technique, surprising chord variations, and fluent and determined playing style, which was shaped by her classical piano education, which she started at a young age, and liberated with her inclination to jazz in her twenties.

The rising trumpeter of the younger generation, Marquis Hill, plays frugal around Sung’s flamboyant lines, avoiding excessive embellishment and playing confidently.

Throughout the 35-minute album, they perform their narratives framed in the simplicity and directness of chamber music, with an impressive harmony and masterful oratory.

Everybody’s Waltz is one of those that offers new discoveries every time you listen to it and needs to be listened to by enjoying every moment.

Turgay Yalçın

Yayın Yönetmeni, Kurucu Ortak, Yazar, Radyo Programcısı.

Turgay Yalçın 'in 168 yazısı var ve artmaya devam ediyor.. Turgay Yalçın ait tüm yazıları gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir