İbrahim Maalouf – Capacity To Love (Mister Ibé 2022)

Ben bir göçebeyim. Sınırlara asla inanmadım çünkü günün sonunda benim için en heyecan verici şey, farklılıklarımızın bir araya gelerek yeni sanatsal verimler, yeni hikâyeler, yeni nesiller yaratabilmesi. İşbirliği yaptığımızda, değişebiliriz ve dünyayı değiştirebiliriz” diyen yıldız trompetçi İbrahim Maalouf yeni albümünde birçok yıldızı da ağırlıyor. Charlie Caplin’le açılan, Flavia Coelho, Alemeda, De la Soul, -M-, Tank and the Bangas, Dear Silas, DSmoke, Gregory Porter ve Sharon Stone gibi sanatçıları konuk olduğu albüm, prodüksiyonuyla ve ışıltılı atmosferiyle dikkat çekiyor. 

Albüm boyunca çeşitli türler ve stiller neşeyle flört ediyor; chanson, pop, hip-hop, rock, R&B, caz ve dünya müziğini harmanlayarak sınırları zorlayan bir tarzın ötesine doğru yol alıyor. Usta trompetçi her projesinde olduğu gibi, coşkulu bir zenginlik sergiliyor. Bildiğimiz müziğini, yeni ve çağdaş popüler müziğin yelpazesini yansıtan etkileyici vokalistle bir araya getiriyor ve oryantal melodilerle ustaca bağlantılar kurarak, alabildiğine şehirli, zaman zaman ‘eller havaya’ etkisi uyandıran parçalar arası neşeli geçişlerle zarif, lirik, rafine ve melez bir dünya yaratmaktan da çekinmiyor.

Lübnan doğumlu bu Fransız trompet dehası, on yedinci albümü olan Capacity To Love’da on beş parçayla yaratıcığını belgelemeye devam ediyor. 

Turgay Kantürk

    Şair, yazar, tiyatro yönetmeni, oyuncu.

    Turgay Kantürk 'in 57 yazısı var ve artmaya devam ediyor.. Turgay Kantürk ait tüm yazıları gör

    Avatar photo

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir