Enrico Pieranunzi – Something Tomorrow

Something Tomorrow, Enrico Pieranunzi’nin, Danimarkalı plak şirketi Storyville Records‘dan mayıs ayında çıkan yeni trio albümü. Piyaniste, basta Danimarkalı Thomas Fonnesbæk ve davulda Fransız André Ceccarelli olmak üzere, kendisi gibi Avrupa cazının yıldızı hüviyetini haiz iki usta müzisyen eşlik ediyor.

Fonnesbæk ve Ceccarelli piyanistin geçmiş albümlerinde çaldılar; dolayısıyla Pieranunzi’nin müzikal dünyasına aşina isimler. Bildiğim kadarıyla, Something Tomorrow üçlünün birlikte çaldığı ilk albüm. Ne gam! Beklendiği üzere ortaya, kusursuz uyuma sahip, eksiksiz bir trio albümü çıkmış. Düzenlemeler her müzisyenin kendisini ifade etmesine olanak tanıyor. Pieranunzi lekesiz çalışını ruh okşayan sololarla süslüyor. Fonnesbæk enfes entonasyonu ve nefes alan ritm eşliği ile olduğu kadar biri hariç tüm parçalarda çaldığı sololarla melodik üslubunu cömertçe sergiliyor. Kapanış icrası This is New hariç solo almasa da Ceccarelli gösterişten uzak ancak her vuruşu usta işi müzikal eşliği ve fırçadaki mahareti ile albümün pürüzsüzce akan bütüncül yapısının mimarı.

Yeri göğü sarsmıyor olabilir; ancak sizi 45 dakikalığına yaşadığınız dünyadan alıp varoluşunuzu duyumsamanıza vesile olacak, hislerinizi harekete geçirmeyi becerecek nitelikte bir albüm.

Turgay Yalçın

Yayın Yönetmeni, Kurucu Ortak, Yazar, Radyo Programcısı.

Turgay Yalçın 'in 167 yazısı var ve artmaya devam ediyor.. Turgay Yalçın ait tüm yazıları gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir