Dee Dee Bridgewater

Bir fotoğraf şarkı söyler mi?

Fotoğraf Seda Özgüven tarafından çekildiyse ve sahnedeki Dee Dee Bridgewater ise, evet, fotoğraf şarkı söyler. Mükemmel Dee Dee!

Sahne, 2017 yılında güzel İtalya’daki Umbria Caz Festivali. Dee Dee yeni projesi Memphis… Yes, I’m Ready albümünden bahsediyor. Olağanüstü sesini Memphis’in mücevherlerine döküyor. İster soul, ister blues veya gospelolsun. Hepsi aynı anda onun varlığında vücut buluyor.

Dee Dee Bridgewater’ın Amerika’nın en büyük caz vokalistlerinden biri olduğuna şüphe yok. En halisinden soul ve blues sevgisini öne ve merkeze koyuyor.

Seda Özgüven, müziğe ve görsele duyduğu muazzam sevgiyle, saf sanat anlarını yakalıyor.

Şapka çıkartmalı!

֍

Does a photo sing?

In case the photo is shot by Seda Özgüven and if the one at the stage is Dee Dee Bridgewater, yes it sings. Par excellence Dee Dee!

The stage was set in Umbria Jazz festival in lovely Italy in 2017.

Dee Dee talks about her new project, Memphis… Yes, I am Ready. She pours her extraordinary sound into the jewels of Soul City, Memphis. Be it soul or blues or gospel. All in her existence at the same time.

There’s no question that Dee Dee Bridgewater is one of America’s great jazz vocalists. She puts her love of vintage soul and blues front and center.

Seda Özgüven, with her enourmous love of music and vision, captures the moments of pure artistry.

Hats off!

Seda Özgüven

Fotoğraf sanatçısı

Seda Özgüven 'in 4 yazısı var ve artmaya devam ediyor.. Seda Özgüven ait tüm yazıları gör

Avatar photo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir