Joshua Redman: LongGone

Bilindiği üzere grup üyeleri, çağdaş cazın süper starları olarak kabul görüyorlar. Ürettikleri ve katkı sağladıkları tüm kayıtlar dikkatle takip ediliyor.

1990’ların efsanevi grubu Joshua Redman Quartet‘in üyeleri Joshua Redman, Brad Mehldau, Christian McBride ve Brian Blade yirmi altı yıl sonra 2020’deki RoundAgain için yeniden bir araya gelmişti. Şimdi, 9 Eylül 2022‘de Nonesuch Records‘tan Redman’ın altı bestesini içeren LongGone ile geri dönüyorlar.

McBride’ı en son high-res streaming platform olan Qobuz işbirliği The Q Sessions‘da Marcus Strickland, Eric Harland ve Mike Stern ile dinlemiştik.

Son yıllarda Brad Mehldau‘yu caz müziğin kara sularından çok uzaklardaki keşiflerinde dinlemeye alışmıştık. Son kaydı Jacob’s Ladder‘da bir istisna değildi.

Brian Blade ise farklı projelere katkılar sağlamaya devam ediyordu.En son Jeff Denson ve Romain Pillon ile 28 Haziran tarihli yayımladıkları Finding Light albümünün ilk teklisi “This Way Cooky” ile dinlemiştik. Sert crush’lar ve enfes sololarını çok beğenmiştik.

Süpersonik dörtlü iki yıl aranın ardından 9 Eylül tarihinde yayımlancacak albümden ilk teklileri Disco Ears‘ de geçtiğimiz günlerde dinleyicilerinin beğenisine sundu. Duyduklarımız ümit verici, albümü heyecanla bekliyoruz.

Burak Sülünbaz

Co-Founder, Jazz Writer // Kurucu Ortak, Caz Yazarı

Burak Sülünbaz 'in 173 yazısı var ve artmaya devam ediyor.. Burak Sülünbaz ait tüm yazıları gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir