Genç Caz+ 23 Albümü Yayında

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen ve bu yıl 30. yaşını kutlayan İstanbul Caz Festivali, Genç Caz+ projesinin üçüncü albümünü yayımladı. Albümde 30 yaşın altındaki genç müzisyenlerden oluşan 6 müzik grubunun kendilerine ait ve daha önce yayımlanmamış birer özgün besteleri yer alıyor.

Bu yıl 21. yaşına giren Genç Caz+ programı için yapılan başvurular arasından seçilen gruplar ve solo projeler, tarzlarına göre eşleştirildikleri deneyimli müzisyenlerle birlikte çalıştı. Eggmann Quartet’e Volkan Öktem, BÜMK Orkestra’ya Korhan Futacı, Keskin Band’e Okan Kaya, Zonda 4’e Ayşe Tütüncü, Projektiles’a Selen Gülün, Esra Gürçay Quartet feat. Peter Shalamov’a ise Önder Focan prodüktör olarak destek verdi.

Hayyam Stüdyoları’nda gerçekleştirilen kayıtlarda, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi gruplara usta müzisyenler mentorluk yaptılar, yönlendirmeleriyle bestelerin profesyonel şekilde kayda alınmalarına yardımcı oldular.

Albümün lansman konseri, 7 Aralık Perşembe akşamı Pera 77’de düzenlenecek.

Albüm geçtiğimiz yıl ismine eklenen “+” ifadesi ile cazla doğrudan ilişkilendirilen değil “caza dokunan” ya da benzeş türlerde müziklere de kapı açtığını paylaşmıştı. Bu yıl yayımlanan albümde de bu bakış açısı ile müzikler yer alıyor.

Umarız dijital platformlarda yer alan albüm genç müzisyenlerin kariyer gelişimlerinde olumlu katkı sağlar. 

 Genç Caz+ 23 Albüm Şarkıları

  • Projektiles / Şeytan Pazarı
  • Esra Gürçay Quartet feat. Peter Shalamov / For Next Season
  • Zonda 4/ Time Invariant
  • BÜMK Orkestra / Did I Fall?
  • Eggmann Quartet / Crowded Windows
  • Keskin Band / Gökyüzü

Albümü BURADAN dinleyebilirsiniz.

Dark Blue Notes

Editor

Dark Blue Notes 'in 56 yazısı var ve artmaya devam ediyor.. Dark Blue Notes ait tüm yazıları gör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir