İhsan Dindar – Tüm Yazıları

 • İstanbul Konser Ajandası
  Zorlu PSM, İş Kuleleri Salonu, Volkswagen Arena, Babylon, Küçükçiftlik Park, Festival Park, Yedikule Hisarı, Life Park, Maximum UNIQ Açıkhava, Türker İnanoğlu Maslak Show Center… İstanbul’un mekanları, bahar aylarında muhteşem konserleri bekliyor. İhsan Dindar sizin için özetledi.
 • Queen Touché Sahnesinde: Uraz Kıvaner İle Röportaj
  Uraz Kıvaner, 6 Ocak akşamı touché’de Queen’in tarihe damgasını vurmuş şarkılarını seslendirmeye hazırlanıyor. İlk kez İsrail’de Yafa Caz Festivali’nde dinleyiciyle buluşan Queen Project’in Türkiye’deki ilk seslendirilişinin gerçekleşeceği konser öncesi Uraz Kıvaner ile müzikal yolculuğu ve bu projesi üzerine konuştuk.
 • Cennetin Kıyısından Gelen Ses: George Michael
  İhsan Dindar, ölümünün 6’ncı yılında pop müziğin unutulmaz müzisyeni George Michael’ı yazdı.
 • Camille Thomas İle Röportaj
  Yeni kuşağın en önemli çellistlerinden Camille Thomas, dün akşam Süreyya Operası’nda unutulmaz bir performans sergiledi. Borusan Quartet’in, Paris doğumlu çelliste eşlik ettiği konserde Camille Thomas, Schubert’in Yaylı Çalgılar Beşlisi’ni seslendirdi. Pandeminin tam ortasında yayınladığı Voice of Hope albümü ile büyük beğeni toplayan çellist ile İstanbul’daki konseri vesilesiyle bir araya geldik. Son dönemdeki çalışmaları ve 2023 projelerini konuştuk.
 • Elif Sanchez
  İhsan Dindar, geçtiğimiz aylarda Mi Voz adını taşıyan albümünü dinleyicilerle buluşturan, farklı dillerdeki şarkılardan oluşan repertuvarıyla dikkat çeken Elif Sanchez ile hem yeni albümü hem de Zorlu PSM’deki konserini konuştu.
 • Mariko Takahashi ve Stefan Winter İle Röportaj
  Mariko Takahashi ve Stefan Winter, 15-16 Aralık tarihlerinde ARTER Karbon’da sanatseverleri farklı bir deneyime davet ediyor. Sanatçılar Neue Klangkunst ismiyle çıktıkları yolculukta Dokuzuncu Dalga – Doğaya Övgü adını verdikleri performansı sanatseverlerle buluşturacak. Beethoven ve Géricaul’’dan ilhamını alan çalışma çağımızın büyük trajedisi göç sorununa eğiliyor. 2013 yılında Akdeniz’de Lampedusa adası açıklarında yüzlerce mülteciyi taşırken batan teknenin yarattığı trajediye odaklanan performansları üzerine sanatçı ikili ile bir söyleşi gerçekleştirdik.
 • Interview with Mariko Takahashi & Stefan Winter
  İhsan Dindar made an interview with Mariko Takahashi and Stefan Winter about their project Neue Klangkunst, which will be performed in Karbon/Arter.
 • Best of Pop
  İhsan Dindar’In 2022 yılında çıkan Yabancı Pop albümleri arasından seçtikleri.
 • GoGo Penguin Zorlu PSM %100 Sahnesi’nde
  İhsan Dindar, 15 Aralık akşamı Zorlu PSM %100 Studio’da müzikseverlerle buluşmaya hazırlanan GoGo Penguin’in basçısı Nick Blacka ve piyanisti Chris illingworth ile konuştu.
 • GoGo Penguin at Zorlu PSM %100 Studio
  GoGo Penguin continues its journey steadily and the band is getting ready to meet with music lovers at Zorlu PSM %100 Studio on the evening of December 15th. Before the concert, we talked to the band’s bassist, Nick Blacka and pianist Chris illingworth, about their productive process and the performance they will be staging next Thursday.
 • Rembrandt Trio İle Röportaj
  Cazı klasikle buluşturan Rembrandt Trio, Borusan Müzik Evi’ne geliyor. Rembrandt Frerichs (piyano), Tony Overwater (kontrbas) ve Vinsent Planjer’den (davul) oluşan topluluk, 15 yıldır yaptıkları müziği evrensellik arayışı içerisinde olarak tanımlarken eski enstrümanlarla yeni sesler ortaya çıkartıyor.15 yıllık müzikal yolculuklarının yanı sıra kültürel etkileşimleri ve Borusan Müzik Evi’ndeki konserlerini konuştuk.
 • Interview With Rembrandt Trio
  Rembrandt Frerichs Trio will be in Borusan Müzik Evi, İstanbul on December 3. İhsan Dindar conducted an interview with Rembrandt Frerichs about their approach to music and recent projects.
 • Sonic Boom Röportajı
  Türkiye’nin önde gelen dört caz sanatçısının bir araya gelmesiyle doğan Sonic Boom, 1 Aralık’ta Zorlu PSM %100 Studio sahnesinde izleyiciyle buluşacak. Vokalde Elif Çağlar, tuşlularda Çağrı Sertel, basta Alp Ersönmez ve davulda Volkan Öktem tarafından 2019’de kurulan Sonic Boom, R&B, hip-hop ve elektronik müziği bir araya getiren tarzlarıyla dikkat çekiyor. Son olarak “Got It” adlı üçüncü teklilerini yayınlayan topluluk ile konserleri öncesi söyleşi yapma fırsatı yakaladık.
 • Çağın İkonu Harry Styles
  Grammy adayları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Harry Styles en güçlü adaylardan biri. 2022’de yayınladığı Harry’s House albümü ve yine bu albümdeki As it Was ile yılın en çok dinlenilen isimlerinden biri olmayı başaran Styles, sadece müzikte değil sinema ve moda da kendinden emin ve planlı adımlarla ilerlemeye devam ediyor.
 • Robbie Williams’tan Çeyrek Asırlık Bir Retrospektif
  Bundan tam 25 yıl önce herkes ona, kariyeri bitti gözüyle bakarken Robbie Williams, Life Thru a Lens adını taşıyan ilk solo albümünü yayınladı. 1995 yılında Take That grubundan ayrılığı sonrası girdiği derin bunalım ve madde bağımlılığı karşısında tedavi gördüğü dönemde hazırladığı albüm, Brit Pop marşına da ev sahipliği yapıyordu. Robbie Williams’ın en sevilen şarkılarına orkestral yorum kattığı Robbie Williams XXV hakkında bir şeyler söylemek gerekiyor.
 • Ludovico Einaudi ve Yürümek Üzerine
  Bir yerden bir yere yürümek, üstelik de bunun herhangi bir noktaya varmak amacıyla yapmamak muhtemelen bu eylemin en güzel yanı olsa gerek. Her yerin kapalı olduğu pandemi döneminde günde ortalama 15-20 kilometre yürüyüş yapan biri olarak bu kendime dönük seyahatimde pek çok sesli kitap, podcast yayını bana yoldaşlık etmişti. Ancak özellikle bir isim var ki ona büyükçe bir parantez açmam gerekiyor, Ludovico Einaudi.
 • Freddie Mercury’nin Sesiyle Zamanda Yolculuk
  80’lerin sonunda veya daha sonra doğup Queen şarkılarıyla tanışan kuşaklar grubun yeni bir şarkısını dinleme şerefine nail olamadı. En azından biz öyle olduğunu düşünüyorduk. Ta ki bu yılın Eylül ayında bir açıklama gelene kadar. Grubun davulcusu Roger Taylor 13 Ekim’de daha önce dinleyicilerle hiç paylaşılmamış bir şarkıyı yayınlayacaklarını duyurdu. Bu, elbette büyük bir olaydı. 33 yıl önce yayınlanan The Miracle albümünden çıkartılan Face It Alone isimli şarkı 13 Ekim’de dinleyiciyle buluştu.